Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Gratuluję tak wspaniałych policjantek" - podziękowania dla dzielnicowych

Data publikacji 12.03.2019

Dzielnicowy to policjant, który ma różne obowiązki. Nie tylko rozwiązuje problemy mieszkańców w nadzorowanym przez siebie rejonie służbowym, łagodzi konflikty, służy radą i pomocą, ujawnia wykroczenia i przestępstwa, ale także uczestniczy w pogadankach z dziećmi i młodzieżą szkolną. Mł.asp. Magdalena Majkowska i st. sierż. Anna Gutkowska, dzielnicowe z komisariatu Policji Warszawa Targówek w ramach programu "Dzielnicowy bliżej nas" spotkały się z dziećmi klas czwartych Szkoły Podstawowej przy ul. Remiszewskiej i przeprowadziły ciekawą pogadankę nt. bezpieczeństwa w sieci i ruchu drogowym. Spotkanie minęło w bardzo miłej atmosferze, a jeden z rodziców, będąc pod ogromnym wrażeniem naszych funkcjonariuszek przesłał dla Komendanta jednostki podziękowania i pogratulował "tak wspaniałych policjantek".

W ubiegły piątek dzielnicowe z komisariatu na Targówku - mł.asp. Magdalena Majkowska i st. sierż. Anna Gutkowska odwiedziły uczniów Szkoły Podstawowej przy ul. Remiszewskiej. Policjantki realizując zadania wynikające z programu "Dzielnicowy bliżej nas" przeprowadziły z czwartoklasistami pogadankę na temat bezpieczeństwa w sieci i zagrożeń, jakie mogą tam na nie czyhać. Tłumaczyły, jak bezpiecznie korzystać z internetu. Dużo uwagi poświęciły prawidłowym zachowaniom wobec swoich rówieśników. Wyjaśniały, jak należy reagować na negatywne zachowania innych uczniów.

Mł.asp. Magdalena Majkowska i st. sierż. Anna Gutkowska przypomniały też o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze i w kontaktach z osobami obcymi. Chętnie odpowiadały na zadawane przez czwartoklasistów pytania.

Wczoraj do Komendanta Rejonowego Policji Warszawa VI wpłynęły podziękowania od jednej z mam, która "miała okazję i zaszczyt" uczestniczyć w tej lekcji. Pani Marta pogratulowała "tak wspaniałych policjantek". Jak pisała - "Panie miały świetny kontakt z dziećmi, bardzo pomysłowo i ciekawie prowadziły zajęcia i poruszyły wszystkie najważniejsze w obecnych czasach problemy i zagrożenia. Jestem pod ogromnym wrażeniem, że nie dość, że policjantki to jeszcze tak wspaniałe osoby. Gratuluje takich pracownic. Wspaniale, że w Warszawie są takie policjantki".

po