Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca osobówki posiadał narkotyki i kierował pod ich wpływem

Policjanci z Wydziału Wywiadowczo - Patrolowego na Pradze Północ zatrzymali kierowcę samochodu osobowego podejrzanego o kierowanie pod wpływem środków odurzających. 36-latek odpowie również za posiadanie heroiny. Jego sprawa trafi niebawem do sądu.

Kilka minut po godz. 22.00 na Pradze Północ policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy. Zachowanie i wygląd kierowcy wzbudziły podejrzenie mundurowych, że mógł zażywać zabronione substancje. W związku z powyższym, przy użyciu narkotestera mundurowi przeprowadzili badanie śliny kierującego samochodem 36-letniego mieszkańca Ożarowa. Tester wykazał obecność heroiny. Podczas przeszukania dodatkowo okazało się, że mężczyzna odpowie jeszcze za jedno przestępstwo, ponieważ policjanci ujawnili przy nim dwa zawiniątka zawierające 0,78 grama heroiny.

W związku z powyższym kierowca został zatrzymany, została mu pobrana do badań krew, a następnie trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych komendy Policji przy ul. Jagiellońskiej. Za kierowanie pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, kara ograniczenia wolności oraz wysoka grzywna, natomiast za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech.

po