Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Córka i wnuczek odpowiedzą za znęcanie się

Policjanci z Targówka zatrzymali 50-letnią kobietę i jej 22-letniego syna, którzy znęcali się fizycznie i psychicznie nad 78-latką. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutu znęcania się nad osobą najbliższą i zastosowanie wobec nich policyjnego dozoru. Przestępstwo, którego się dopuścili zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat.

Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że jej 50-letnia córka i 22-letni wnuk od października zeszłego roku znęcali się nad nią: wyzywali ją, poniżali, ciągle niepokoili, stosowali też wobec niej przemoc fizyczną w postaci uderzeń, wykręcania rąk, kopania i duszenia. Niejednokrotnie grozili jej. Pokrzywdzona, w obawie o swoje zdrowie i życie, zgłosiła się na Policję.

50-letnia córka seniorki i jej 22-letni wnuk zostali zatrzymani. Zebrany materiał i wykonane czynności pozwoliły na przedstawienie im w prokuraturze zarzutów za znęcanie się fizyczne i psychiczne nad osobą najbliższą. Prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór.

Za przestępstwo, którego się dopuścili grozi im kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Pamiętajmy! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Każdy kto wie, że osobie z jej otoczenia dzieje się krzywda powinien stanowczo reagować.

po