Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany spowodował kolizję, był też poszukiwany

Policjanci z komisariatu na Targówku zatrzymali mężczyznę podejrzanego o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo 31-latek spowodował kolizję drogową, a badanie alkomatem wykazało ponad 1,2 promila alkoholu w jego organizmie. Wyszło również na jaw, że Roman R. był poszukiwany nakazami doprowadzeń przez sąd. 31-latek już usłyszał zarzuty karne.

W nocy z piątku na sobotę, kilkanaście minut przed godziną 23.00 policjanci z Targówka przy ul. Handlowej usłyszeli charakterystyczny odgłos zderzenia pojazdów. Na poboczu drogi zauważyli renaulta. Od siedzącego za kierownicą 31-latka wyczuli alkohol. Mężczyzna tłumaczył, że zagapił się i najechał na tył poprzedzającej go osobówki. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że 31-latek spożywał alkohol. W związku z kolizją drogową na miejsce wezwano patrol stołecznej "drogówki".

Policjanci przewieźli Romana R. do komisariatu. Powtórne badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że jest również poszukiwany dwoma nakazami doprowadzeń wydanymi przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Północ w celu odbycia zastępczej kary 23 dni pozbawienia wolności za nieuregulowaną grzywnę.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego dochodzeniowiec przedstawił podejrzanemu zarzuty dotyczące prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. 31-latek odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej. Do zarzucanych czynów Roman R. przyznał się. Zaraz po tym został osadzony w areszcie śledczym.

po