Uważajmy na złodziei parkingowych! - Aktualności - KRP VI – Białołęka, Praga Północ, Targówek

Aktualności

Uważajmy na złodziei parkingowych!

Złodzieje działają wszędzie. Głównie wykorzystują zatłoczone miejsca. Można paść ich ofiarą również na parkingu przed sklepem. Zajęci pakowaniem zakupów do samochodu możemy nie zauważyć, jak kradną naszą torebkę, czy saszetkę pozostawioną na siedzeniu w otwartym aucie. Policjanci przestrzegają przed parkingowymi złodziejami. Sprawcy kradzieży mogą działać sami, bądź w grupie. Przypominamy, aby zachować ostrożność i zamykać pojazd nawet wtedy, kiedy oddalamy się od niego nawet na chwilę.

Do komisariatu na Targówku zgłosiła się kobieta i poinformowała, że została okradziona. Policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło na parkingu przed jednym z miejscowych hipermarketów. Kobieta była zajęta pakowaniem zakupów do samochodu. W tym czasie nieznany sprawca ukradł jej torebkę z dokumentami, kartami płatniczymi i pieniędzmi pozostawioną bez opieki na przednim siedzeniu otwartego samochodu.

Policjanci prowadzą czynności w tej sprawie i dążą do ustalenia sprawcy tego przestępstwa. Ta kradzież to przykład działania złodziei parkingowych. Policjanci przestrzegają, aby zachować czujność podczas robienia zakupów, jak i po opuszczeniu sklepu. Złodzieje bowiem uważnie nas obserwują. Zajęci pakowaniem zakupów do samochodu możemy nie zauważyć, jak przy naszym aucie kręcą się podejrzane osoby. Obserwują, co znajduje się wewnątrz samochodu i podstępem dokonują kradzieży. Mogą działać sami lub w grupie. Wtedy jedna osoba zajmuje nas rozmową, a inna dokonuje kradzieży.

Przypominamy, aby zawsze zamykać samochód, nawet jeśli odchodzimy od niego dosłownie na chwilę i nie pozostawiać w nim wartościowych przedmiotów. Złodzieje wykorzystają każdą okazję, aby się "wzbogacić".

po