Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukała 82-latkę. Szukamy kobiety ze zdjęcia

Policjanci z Komisariatu na Targówku prowadzą czynności w sprawie oszustwa metodą na ,,policjanta" do którego doszło 31 sierpnia br. 82-latka przekazała przestępcom 2 tys. złotych. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek kobiety, która może mieć bezpośredni związek z tym oszustwem. Jeśli rozpoznajesz tę osobę, lub masz jakiekolwiek informacje odnośnie opisanego zdarzenia zadzwoń. Gwarantujemy anonimowość.

Do zdarzenia doszło 31 sierpnia br. na Targówku. Na telefon stacjonarny 82-letniej mieszkanki bloku przy ul. Suwalskiej zadzwoniła osoba podająca się za policjanta i poinformowała, że jej wnuczek został zatrzymany przez Policję i trzeba zapłacić, żeby wyszedł na wolność. Seniorka przekazała 2 tys. złotych młodej kobiecie, która zjawiła się w jej mieszkaniu.

Osoba, której wizerunek publikujemy pełniła rolę tzw. ,,odbieraka". Kobieta ma około 20-27 lat, była tęgiej budowa ciała, wzrost około 165-170 cm. Ubrana była w czarne buty sportowe (typu tenisówki z białą obwódką podeszwy), krótkie czarne spodenki, czarną koszulę z krótkim rękawem z widocznymi białymi wzorami jednego typu, na głowie miała czarną czapkę typu bejsbolówkę, posiadała torbę damską w kolorze beżowym.

Osoby, które rozpoznają kobietę ze zdjęć lub mają jakiekolwiek informacje odnośnie tego zdarzenia proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantem prowadzącym tę sprawę w Komisariacie Policji Warszawa Targówek przy ul. Chodeckiej 3/5 lub pod numerem telefonu (22) 603-81-71, (22) 603-81-52 powołując się na numer SWD-371713/18.

Informacje można przekazać w formie elektronicznej pisząc na adres: oficer.prasowy.krp6@ksp.policja.gov.pl.

Gwarantujemy anonimowość!

po