Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spowodował kolizję, miał 3 promile alkoholu w organizmie

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej odpowiedzialność karną poniesie 24-letni Michał R. Mężczyzna mając 3 promile alkoholu w organizmie wsiadł za kierownice volkswagena. Na jednej z ulic Białołęki spowodował kolizję z zaparkowanym oplem. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.

Policjanci stołecznej drogówki, w niedzielę kilka minut po 14.00 zostali wezwani na ul. Leona Berensona na warszawskiej Białołęce, gdzie doszło do kolizji. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierowca volkswagena, który najprawdopodobniej jechał z nadmierną prędkością stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowanego opla, a następnie w słup latarni ulicznej. Badanie stanu trzeźwości Michała R. wykazało 3 promile alkoholu w jego organizmie. Okazało się również, że wszyscy pasażerowie volkswagena byli nietrzeźwi.

Wczoraj policjant z "dochodzeniówki" przesłuchał nieodpowiedzialnego kierowcę. 24-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał karze 1 roku ograniczenia wolności z obowiązkiem kontrolowanej nieodpłatnej pracy na cel wskazany przez sąd w wymiarze 30 godzin miesięcznie, świadczenie pieniężne w kwocie 5 tys. złotych na fundusz pomocy pokrzywdzonym w wypadkach drogowych i pomocy postpenitencjarnej, 5-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i pokrycie kosztów postępowania.

po