Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za kradzież sprzed kilku miesięcy

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu na Pradze Północ zatrzymali 20-letniego mieszkańca Kobyłki podejrzanego o kradzież sprzed kilku miesięcy. Wcześniej do tej samej sprawy operacyjni zatrzymali 19-letniego Krzysztofa I. 20-latek podczas przesłuchania usłyszał zarzut kradzieży dwóch rowerów i dobrowolnie poddał się karze.

Przypomnijmy tę sprawę. Do kradzieży rowerów o wartości 4520 złotych doszło w połowie maja br.

Ustaleniem okoliczności tego przestępstwa zajęli się policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu na Pradze Północ. Funkcjonariusze zabezpieczyli zapis z kamer monitoringu. Ich zaangażowanie w prowadzone czynności zaowocowały zatrzymaniem Krzysztofa I. (o tym pisaliśmy tutaj: http://pragapn.policja.waw.pl/r6/aktualnosci/81290,Myslal-ze-uniknie-odpowiedzialnosci.html?search=37492002).

Operacyjni nadal pracowali nad tą sprawą. Z poczynionych przez nich ustaleń wynikało, że 19-latek miał wspólnika. W ubiegły piątek policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca Kobyłki. Adrian B. podczas przesłuchania przyznał się do udziału w tej kradzieży i poddał się dobrowolnie karze 1 roku ograniczenia wolności z obowiązkiem kontrolowanej nieodpłatnej pracy na cel wskazany przez sąd w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Zobowiązał się również naprawić wyrządzoną szkodę. 

Kradzież cudzego mienia zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

po