Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pięciu pijanych kierowców z zarzutami karnymi

Mimo wielu apeli do kierowców o trzeźwą jazdę policjanci wciąż zatrzymują osoby, które wsiadły za kierownicę po spożyciu alkoholu. W ciągu ostatnich kilku dni policjanci, na terenie Pragi Północ zatrzymali pięciu kierujących, którzy złamali prawo i kierowali pojazdami w stanie nietrzeźwości. Wszyscy poniosą odpowiedzialność karną za popełnione przestępstwo. Policjanci ostrzegają - nie ma tolerancji dla pijanych kierowców.

Tuż przed północą przy ul. Młodzieńczej w ręce policjantów z Targówka wpadł Grzegorz T. 41-latek kierował renaultem. Badanie alkomatem wykazało prawie 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jednocześnie, jak ustalili mundurowi mężczyzna złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Przy skrzyżowaniu ul. Marywilskiej i Proletariatczyków patrol stołecznej drogówki skontrolował kierowcę daewoo. Policjant, który sprawdzał dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami wyczuł od obywatela Ukrainy woń alkoholu. Szybko okazało się, że 26-latek był nietrzeźwy. Miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kilkanaście minut po 14.00 przy ul. Płochocińskiej mundurowi skontrolowali kierowcę fiata. Od Rafała Ł. wyczuwalny był wyraźny zapach alkoholu. Mężczyzna mówił w sposób bełkotliwy i miał problemy z utrzymaniem równowagi. Ponieważ 39-latek nie chciał poddać się badaniu alkomatem, pobrano od niego krew do badań. 

Stołeczni policjanci ruchu drogowego w sobotę tuż po północy zauważyli jadącego ul. Targową peugeota. Postanowili skontrolować kierowcę. Badanie 38-letniego Pawła Z. wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Do kolejnego podobnego zatrzymania doszło cztery godziny później, przy ul. Jagiellońskiej. Kierujący hondą 21-letni Sebastian K. miał w organizmie prawie 1,9 promila alkoholu.

Zatrzymani mężczyźni poniosą odpowiedzialność karną. Grozi im również utrata prawa jazdy. Przestępstwo, którego się dopuścili zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Za niezastosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

po