Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Na widok wywiadowców próbował się ukryć

Stołeczni wywiadowcy podczas służby na Pradze Północ zatrzymali 20-letniego Kamila K., który posiadał przy sobie niedozwolone substancje. Mężczyzna ukrył marihuanę w saszetce. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli kolejne porcje suszu roślinnego i zawiniątka z białym proszkiem. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dochodziła 21.30, gdy stołeczni wywiadowcy patrolując ulicę Ząbkowską na Pradze Północ zwrócili uwagę na dziwne zachowanie młodego mężczyzny, który rozglądał się nerwowo i był bardzo pobudzony. Policjanci wiedząc, że w rejonie tym dochodzi do przestępstw narkotykowych postanowili go skontrolować.

Mężczyzna na widok wywiadowców próbował wejść do przypadkowego lokalu. Jego zachowanie potwierdziło podejrzenia mundurowych, że może coś ukrywać. Podczas kontroli wywiadowcy znaleźli w jego saszetce 36 zawiniątek z suszem roślinnym. Dalsze czynności w jego miejscu zamieszkania pozwoliły na zabezpieczenie kolejnych porcji marihuany, zawiniątek z białym proszkiem oraz pieniędzy w kwocie 550 złotych.

20-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a nielegalny towar przekazany do analizy. Badanie testerem wykazało, że zabezpieczone narkotyki to marihuana o wadze 27,28 gramów. 17 gramów białego proszku zostało przekazanych do dalszych badań.

Policjanci z wydziału dochodzeniowo – śledczego północnopraskiej komendy przedstawili Kamilowi K. zarzut posiadania środków odurzających. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

po