Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Myślał, że uniknie odpowiedzialności...

Zarzuty karne w północnopraskiej komendzie usłyszał Krzysztof I. Mężczyzna ma na swoim koncie dwie kradzieże rowerów z połowy maja br. Podejrzany naraził właścicielkę jednośladów na straty sięgające ponad 4000 złotych. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu. Podczas przesłuchania 19-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Do kradzieży doszło w połowie maja br. Nieustalona osoba z podwórza przy ul. Okrzei, po uprzednim odpięciu przednich kół dokonała kradzieży dwóch rowerów o wartości 4520 złotych.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu na Pradze Północ. Funkcjonariusze zabezpieczyli zapis z monitoringu i ustalili rysopis mężczyzny, który dopuścił się tego przestępstwa. Rozpoczęli jego poszukiwanie. Ich zaangażowanie w tę sprawę zaowocowało zatrzymaniem Krzysztofa I.

19-latek został przesłuchany i usłyszał zarzuty karne. Krzysztof I. poddał się dobrowolnie karze 1,5 roku ograniczenia wolności z obowiązkiem kontrolowanej nieodpłatnej pracy na cel wskazany przez sąd w wymiarze 30 godzin miesięcznie, zobowiązał się również naprawić wyrządzoną szkodę.

Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

po