Bezpieczna droga do szkoły - Aktualności - KRP VI – Białołęka, Praga Północ, Targówek

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna droga do szkoły

Rozpoczął się nowy rok szkolny. Dzieci z bagażem wakacyjnych wspomnień wyruszyły do szkoły. Pierwsze dni września mogą być dla najmłodszych szczególnie niebezpieczne, stąd policyjne patrole w rejonach przyszkolnych. Funkcjonariusze z Pragi Północ, Targówka i Białołęki czuwają nad bezpieczeństwem rozpoczynających naukę dzieci. Od dzisiaj prowadzone są działania o charakterze profilaktyczno-prewencyjnym.

Ruszyła ogólnopolska akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze z Pragi Północ aktywnie włączyli się w działania na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych i obecni są w rejonach szkół i przedszkoli. Sprawdzają właściwe oznakowanie przejść dla pieszych w rejonach przyszkolnych oraz kontrolują kierowców, którzy nie bacząc na bezpieczeństwo dzieci łamią w tych miejscach przepisy ruchu drogowego.

Policjanci zorganizują w szkołach spotkania z najmłodszymi, podczas których pokażą im, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły, na co zwracać uwagę, o jakich przepisach drogowych trzeba pamiętać. Przed szkołami praktycznie pokażą najmłodszym, jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych. Funkcjonariusze pomogą w przygotowaniu uczniów, szczególnie klas I szkół podstawowych, do świadomego i odpowiedzialnego korzystania z dróg. Spotkania będą także okazją do przekazania dzieciom różnego rodzaju materiałów profilaktycznych, jak choćby książeczki edukacyjne czy elementy odblaskowe.

Policjanci pragną przekazać najmłodszym kilka podstawowych zasad, których należy przestrzegać, aby na drodze nie narażać siebie i innych na niebezpieczeństwo. Przypomną również o zasadzie ograniczonego zaufania względem obcych.

Pamiętajmy jednak, że poprawa stanu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej zależy również od rodziców. To przede wszystkim oni odpowiadają za swoje pociechy.

https://www.youtube.com/watch?v=OnShm6N05-0&feature=youtu.be

po