Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Byłeś świadkiem niepokojącej sytuacji? Zareaguj i zgłoś to na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 27.08.2019

Policjanci z Pragi Północ namawiają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jest to narzędzie służące głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Jest zaprojektowane tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niego skorzystać każdy obywatel. Jeśli widzisz, że w twojej okolicy dzieje się coś niepokojącego, zareaguj i zgłoś to na mapie.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa sprawdza się jako dobry komunikator między społeczeństwem, a Policją. Mieszkańcy chętnie z niej korzystają i nanoszą na mapę zagrożenia, które później są weryfikowane przez mundurowych. Zgłoszenia są przede wszystkim sprawdzane przez dzielnicowych. To policjanci pierwszego kontaktu, którzy najlepiej znają swoje rejony i reagują na nieakceptowane społecznie zachowania. W miejsca zagrożone są też kierowane załogi patrolowe.

Mieszkańcy za pośrednictwem mapy mogą zgłaszać różnego rodzaju wykroczenia, m.in: spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, zakłócanie ładu i porządku publicznego oraz nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego, ale także przestępstwa kryminalne. Każde zgłoszenie jest weryfikowane przez policjantów, a wobec sprawców wyciągane są konsekwencje prawne.

Policjanci na każdym spotkaniu ze społeczeństwem m.in. podczas debat społecznych, wizyt w Domach Samotnej Matki, klubach seniora czy Uniwersytetach III Wieku tłumaczą, jak korzystać z KMZB. Pamiętajmy! Wspólnie możemy zadbać o nasze bezpieczeństwo.

Jeśli widzisz, że w twojej okolicy dzieje się coś niepokojącego, zareaguj i zgłoś to na mapie wejście do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pamiętaj jednak, że w sytuacjach pilnych, kiedy jest potrzebna natychmiastowa interwencja Policji, nadal korzystamy z numeru alarmowego 112.

po