Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wakacyjne wizyty dzieci w północnopraskiej komendzie

W środowe przedpołudnie korytarze naszej komendy wypełniły się radosnymi głosami dzieci, które złożyły wizytę północnopraskim policjantom. Tym razem gościliśmy uczniów biorących udział w akcji ,,Lato w mieście". Atrakcji było wiele. Wśród nich oglądanie policyjnego radiowozu, zwiedzanie komendy, a w tym stanowiska dyżurnego, pomieszczenia monitoringu, tzw. "przejściówki" dla osób zatrzymanych. W trakcie spotkania wykonano pamiątkowe zdjęcia.

Środowe spotkanie z dziećmi było kolejną okazją do pokazania naszej jednostki i zaprezentowania pracy policjantów. Tym razem w progach naszej komendy gościliśmy uczniów biorących udział w akcji ,,Lato w mieście". Sierż. szt. Dominika Dąbrowska przygotowała wiele ciekawych atrakcji.

Podczas specjalnego pokazu na auli funkcjonariuszka zaprezentowała sprzęt, jaki policjanci wykorzystują w swojej codziennej pracy. Dzieci mogły przymierzyć policyjną czapkę oraz potrzymać tarczę wykorzystywaną podczas zabezpieczeń. W trakcie wycieczki po jednostce mali goście mogli obejrzeć pomieszczenie dyżurnego i tzw. ,,przejściówkę", a także dowiedzieć się, na czym polega praca operatora miejskiego monitoringu.

Duże wrażenie zrobiło także na nich lustro ,,weneckie". Jedną z największych atrakcji była możliwość obejrzenia radiowozu i zapoznanie się z sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi.

Mamy nadzieję, że to spotkanie dzieci będą długo i mile wspominać.

po