Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali kolejne plantacje konopi indyjskich

Data publikacji 10.07.2018

Policjanci z Pragi Północ i podległych komisariatów nie ustają w walce z przestępczością narkotykową. Ich determinacja w ograniczeniu tego niepożądanego zjawiska zaowocowała ujawnieniem i zlikwidowaniem kolejnych upraw konopi indyjskich. W ręce stróżów prawa wpadły 4 plantacje liczące blisko 900 krzaków. Funkcjonariusze nadal prowadzą czynności w tych sprawach.

W ubiegły czwartek policjanci z wydziału wywiadowczo - patrolowego na Pradze Północ nadzorowani przez Naczelnika Wydziału podczas działań skierowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej znaleźli na terenie dzielnicy plantację konopi indyjskich. Ich sukces był efektem monitorowania środowiska przestępczego i uzyskanych w ten sposób informacji. Weryfikując te ustalenia mundurowi pojechali pod wytypowany adres. Łącznie na terenie posesji policjanci zabezpieczyli 615 roślin konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu, od około 10 cm do około 170 cm. Rośliny zostały zabezpieczone.

Tego samego dnia kryminalni, w związku z uzyskaną informacją udali się na Białołękę, gdzie w wyniku penetracji na terenie działek ujawnili rośliny konopi indyjskich. Rośliny były w różnej fazie wzrostu, od około 15 cm do około 230 cm., w łącznej ilości 68 sztuk. Po wykonaniu oględzin miejsca konopie zostały ścięte i zabezpieczone.

W kolejnych dwóch dniach kryminalni z Białołęki przeprowadzili podobną realizację. Operacyjni bardzo trafnie wytypowali miejsce upraw tych roślin. Łącznie podczas tych działań ujawnili blisko 180 krzaków o wymiarach około 15 do około 100 cm. Po wykonaniu oględzin miejsca konopie zostały zabezpieczone.

Dzięki tym działaniom w ręce stróżów prawa wpadły uprawy liczące blisko 900 krzaków. Policjanci prowadzą dalsze ustalenia w tych sprawach i planują kolejne podobne realizacje.

po