Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny cios w przestępczość gospodarczą

1470 paczek papierosów pochodzących z kontrabandy i 20 litrów alkoholu bez oznaczeń polskiej akcyzy skarbowej zabezpieczyli podczas ostatnich działań północnoprascy policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją. Właściciel kontrabandy odpowie za nielegalny wyrób alkoholu i przestępstwo skarbowe, za które grozi wysoka grzywna albo kara pozbawienia wolności do lat 3.

W piątek rano policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą i korupcją północnopraskiej komendy przeprowadzili działania, w wyniku których zabezpieczyli papierosy pochodzące z kontrabandy, podrobiony alkohol i zatrzymali do tej sprawy 64-letniego mieszkańca Targówka.

Policjanci od kilku dni dokonywali operacyjnych ustaleń i obserwacji mężczyzny. Z posiadanych informacji wynikało, że 64-latek przechowuje nielegalne towary w kilku pojazdach. Operacyjni ustalili marki i skontrolowali forda, hondę i nissana. Następnie przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze należące do Leszka Sz.

Mundurowi zabezpieczyli łącznie 1470 paczkek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy i 20 litrów podrobionego alkoholu. Znaleziony towar został skonfiskowany.

Właściciel kontrabandy usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Poza przepadkiem dowodów rzeczowych, za ten czyn grozi także wysoka grzywna albo kara pozbawienia wolności do lat 3.

Mężczyzna poniesie również odpowiedzialność za nielegalne wyrabianie napojów spirytusowych. Ten czyn zagrożony jest  grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

po