Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Stołeczni wywiadowcy uratowali życie 22- letniej kobiecie

Data publikacji 14.06.2018

W swojej codziennej służbie policjanci spotykają się z różnymi sytuacjami, nawet i z takimi, gdzie o ludzkim życiu decydują minuty. Dwóch stołecznych wywiadowców reanimowało 22-letnią kobietę, do której przyjechali na interwencję. Dzięki profesjonalnej pierwszej pomocy przedmedycznej dziewczynie powróciły czynności życiowe.

Stołeczni wywiadowczy otrzymali informację, że przy ul. Wleńskiej znajduje się agresywna kobieta, która uderza głową o podłoże. Po przybyciu na miejsce sierż. Jakub Makowski i post. Emil Majchrzak zauważyli nieprzytomną kobietę, która leżała wewnątrz dziedzińca kamienicy. Natychmiast wezwali karetkę pogotowia i udzielili 22- latce pierwszej pomocy. Gdy u kobiety nie wyczuli oddechu i zaczął zanikać puls, policjanci natychmiast podjęli resuscytację krążeniowo-oddechową. Przez kilka minut ją reanimowali. Przed przyjazdem załogi pogotowia ratunkowego dziewczyna odzyskała przytomność.

Młoda kobieta z przywróconymi czynnościami życiowymi została przewieziona do szpitala. Zaś policjanci powrócili do swoich codziennych obowiązków.

Obaj mundurowi w tej sytuacji wykazali się zdecydowanym działaniem i pełnym profesjonalizmem.

AH