Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwani listami gończymi trafili "za kratki"

Data publikacji 11.05.2018

Dobre rozpoznanie i zaangażowanie w realizację obowiązków, przynosi pozytywne efekty. Właśnie dzięki tym staraniom policjanci z zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób komendy na Pradze Północ, zatrzymali kolejne osoby, poszukiwane listami gończymi. Rafał G. oraz Artur B. trafili do zakładów penitencjarnych, gdzie odbędą zasądzone kary pozbawienia wolności.

Wśród wielu różnych czynności policyjnych jest również zatrzymywanie osób poszukiwanych. Osoby poszukiwane rzadko czekają na funkcjonariuszy w swoich domach. Często celowo ukrywają się, zmieniają miejsca pobytu, aby utrudnić lub wydłużyć wykonanie czynności karnych lub administracyjnych ze swoim udziałem. Stąd zatrzymanie takiej osoby nie zawsze jest łatwe.

Funkcjonariusze Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób udali się na ul. Dantyszka, gdzie według ich informacji mógł przebywać poszukiwany przez nich mężczyzna. Podczas obserwacji rejonu, operacyjni spostrzegli 28-latka. Po jego wylegitymowaniu policjanci mieli już pewność, że jest to Artur B., za którym wydany był list gończy w celu odbycia kary 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności, za kradzież.

Tego samego dnia operacyjni ponownie podjęli działania poszukiwawcze. Tym razem zapukali do drzwi jednej z Warszawskich Noclegowni dla Bezdomnych, w którym przebywał Rafał G., poszukiwany listem gończym, w celu odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności za oszustwo. Mężczyzna został doprowadzony do komendy przy ul. Jagiellońskiej.

Obaj mężczyźni trafili już do zakładów karnych

AH