Nielegalny alkohol kupowali u Ewy - Aktualności - KRP VI – Białołęka, Praga Północ, Targówek

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny alkohol kupowali u Ewy

5,5 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia zabezpieczyli w mieszkaniu przy Ładnej policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją północnopraskiej komendy. Jak się okazało, na sprzedaży nielegalnego alkoholu zarabiała 53-letnia Ewa K. Kobiecie przedstawiono już zarzut wprowadzania do obrotu alkoholu niewiadomego pochodzenia bez wymaganego zezwolenia, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją północnopraskiej komendy prowadzili działania mające na celu ujawnienie miejsca sprzedaży nielegalnych towarów. Poczynione ustalenia doprowadziły ich do posesji przy ul. Ładnej na warszawskim Targówku. Kiedy operacyjni zauważyli, jak z obserwowanej działki oddala się ,,klient" z butelką zawierającą przezroczysty płyn nabrali podejrzeń, że odbywa się tam nielegalny handel alkoholem.

Policjanci postanowili skontrolować adres. Drzwi otworzyła im 53-letnia kobieta. W jej domu policjanci znaleźli 5,5 litra podrobionej wódki w butelkach, które nie były opatrzone oryginalnymi znakami akcyzy. Ewa W. została zatrzymana.

53-latka odpowie za wyrób i nielegalny handel alkoholem, za co grozi kara grzywny, ograniczenia wolności oraz pozbawienia wolności do lat 2.

po