Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wybił szybę dzielnicowym, bo ,,był wkurzony"

Data publikacji 12.03.2018

Dzielnicowi z Pragi Północ zatrzymali mężczyznę, którego trafnie wytypowali jako sprawcę wybicia szyby w ich siedzibie. Janusz P. tłumaczył swój chuligański czyn silnym zdenerwowaniem. 35-latek usłyszał już zarzut za popełnione przestępstwo. Za uszkodzenie mienia grozi mu kara do 5 lat więzienia. Mężczyzna, poszukiwany listem gończym do innej sprawy, zgodnie z dyspozycją sądu, trafił na 3 miesiące do aresztu.

Do zdarzenia doszło w ubiegły wtorek. Sprawca metalowym wkładem do kosza wybił szybę w rewirze dzielnicowych na Pradze Północ. Straty sięgnęły 1000 złotych.

Dzielnicowi, którzy sprawują nadzór nad tym rejonem rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Policjanci przeprowadzili bardzo szczegółowy wywiad środowiskowy oraz zapoznali się z nagraniem z monitoringu miejskiego. Ustalenie rysopisu sprawcy tego chuligańskiego czynu było również możliwe dzięki pomocy przypadkowego świadka.

Prowadzone przez dzielnicowych ustalenia zaowocowały zatrzymaniem 35-letniego mieszkańca Marek, za którym wydany był dodatkowo list gończy. Mężczyzna został przesłuchany przez policjantów z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu i usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, za co grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia.

Zgodnie z postanowieniem sądu Janusz P. został osadzony w Areszcie Śledczym na 3 miesiące.

po