Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kradzież mieszkaniowa metodą ,,na legendę" - aktualizacja

Kilka dni po publikacji wizerunku kryminalni z Targówka zatrzymali jedną z kobiet do sprawy kradzieży biżuterii z mieszkania na Targówku. 55-letnia Zofia G. została już przesłuchana i usłyszała zarzut za kradzież. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jak podkreślają kryminalni, zatrzymanie dwóch pozostałych kobiet, jest tylko kwestią czasu. Policjanci przestrzegają przed wpuszczaniem do mieszkania osób obcych, bez sprawdzenia ich tożsamości oraz potwierdzenia faktycznego celu wizyty.

Przypominamy! Do zdarzenia doszło przy ul. Balkonowej, w dniu 30 stycznia br. Trzy kobiety, wykorzystując legendę ,,pozostawienia listu dla sąsiada", podstępem dostały się do mieszkania starszego małżeństwa i po odwróceniu ich uwagi, dokonały kradzieży złotej biżuterii oraz monet kolekcjonerskich o wartości 4 tys. złotych.

Kilka dni po publikacji wizerunków osób kryminalni zatrzymali jedną z kobiet, mogących mieć bezpośredni związek z tym zdarzeniem. Do policyjnej izby zatrzymań trafiła Zofia G. 55-latka została już przesłuchana, a dochodzeniowiec przedstawił jej zarzut kradzieży. Kobiecie grozi teraz kara do 5 lat więzienia. O jej losie zadecyduje sąd.

Policjanci nadal pracują nad ustaleniem tożsamości dwóch pozostałych kobiet. Jak podkreślają, ich zatrzymanie jest tylko kwestią czasu. Ich rysopisy dostępne są na stronie:

http://pragapn.policja.waw.pl/r6/aktualnosci/77179,Chcialy-pozostawic-list-dla-sasiadaquot-a-wyszly-ze-skradzona-bizuteria-poznajes.html

po