Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za kradzież złomu wartego 15 000 złotych

W ręce kryminalnych z Targówka wpadło trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież narzędzi oraz metalowych elementów z terenu prywatnej posesji. Dochodzeniowcy ustalili, że 34, 41 i 59-latek w przeciągu miesiąca dokonali kradzieży złomu wartego 15 tys. złotych. Po zgromadzeniu materiału dowodowego, policjanci przedstawili mężczyznom zarzuty dokonania kradzieży - Danielowi C. w warunkach recydywy. 41-latek zgodnie z zarządzeniem Sądu trafił do Aresztu Śledczego.

Do kradzieży doszło na terenie prywatnej posesji. Z zawiadomienia wynikało, że w ciągu lutego skradziono narzędzia oraz elementy metalowe warte 15 000 złotych. Wyjaśnieniem sprawy zajęli się kryminalni z Targówka.

Policjanci podejrzewali, że skradzione elementy trafiły najprawdopodobniej na jeden z okolicznych skupów złomu. Idąc tym tropem przeprowadzili własne rozpoznanie i wkrótce ustalili tożsamość mężczyzn, którzy mieli bezpośredni związek z tym przestępstwem. Niedługo potem zatrzymali Roberta C. (34 l.), Sławomira Z. (59 l.) oraz Daniela C. (41 l.) poszukiwanego w celu doprowadzenia do AS/ZK, w związku z koniecznością odbycia kary 15 dni pozbawienia wolności.

Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów kradzieży cudzego mienia. Daniel C. odpowie za przestępstwo w warunkach recydywy.

Robert C. i Sławomir Z. przyznali się i dobrowolnie poddali karze pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz zobowiązali się naprawić wyrządzoną szkodę. O wysokości kary dla 41-latka zadecyduje sąd.

po