Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci najpierw znaleźli klucz otwierający pustostan, a w nim znaczną ilość narkotyków

Policjanci z wydziału kryminalnego na Pradze Północ realizując operacyjnie uzyskaną informację, zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków należących do zatrzymanego Patryka S. Mężczyzna, u którego ujawniono ponad 400 gramów nielegalnych środków, usłyszał w prokuraturze zarzuty i został objęty policyjnym dozorem. 22-latek będzie musiał stawiać się w jednostce Policji 5 razy w tygodniu. Za to przestępstwo Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z  Pragi Północ, w wyniku operacyjnego rozpoznania w środowisku osób związanych z przestępczością narkotykową uzyskali informację, że 22-letni mieszkaniec dzielnicy może przechowywać nielegalne środki. Policjanci ustalili miejsce zamieszkania mężczyzny. Dzięki dokładnie zaplanowanym działaniom, w ich ręce trafił Patryk S. Ujawniony w jego odzieży woreczek z beżowym proszkiem potwierdził podejrzenia kryminalnych.

Funkcjonariusze w wyniku przeszukania adresu, znaleźli ukryty w piecu kaflowym klucz otwierający drzwi pustostanu. Tam mundurowi ujawnili kolejne zawiniątka i foliowe woreczki z suszem roślinnym oraz białym i beżowym proszkiem. Zabezpieczono również dwie wagi elektroniczne, służące najprawdopodobniej do porcjowania narkotyków.

W komendzie wszystkie zabezpieczone substancje poddano badaniom i okazało się, że jest to ponad 42 gramów heroiny, 279,88 gramów marihuany, 112,57 gramów amfetaminy. Łączna waga zabezpieczonych substancji to 435,25 gramów brutto.

Śledczy doprowadzili Patryka S. do prokuratury, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzut za posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz handel nimi. Wobec 22-latka prokurator zastosował dozór Policji. Teraz mężczyzna musi stawiać się w komendzie przy Jagiellońskiej 5 razy w tygodniu.

Za te przestępstwa Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

po

  • Policjant zakłada kajdanki zatrzymanemu
  • Zatrzymany przez policjantów mężczyzna
  • Zatrzymany przez policjantów mężczyzna
  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki