Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór za znęcanie się nad matką, zakaz kontaktowania się i nakaz opuszczenia mieszkania

Na wniosek policjantów z Białołęki, prokurator zastosował dozór wobec 40-letniego mężczyzny, zatrzymanego pod zarzutem znęcania się nad matką. Dodatkowo Jacek T. ma zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną i musi opuścić wspólnie zamieszkiwany lokal. Mężczyzna od września 2016 r. stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec kobiety.

Policjanci z Komisariatu Policji na Białołęce zostali powiadomieni o przemocy domowej, której miał dopuszczać się 40-latek wobec swojej matki. Jak ustalili śledczy, Jacek T. od września 2016 r. znęcał się psychicznie i fizycznie nad kobietą. Podczas awantur, wszczynanych głównie pod wpływem alkoholu wyzywał, poniżał, kopał, popychał i szarpał matkę. Kobieta przyznała się, że obawia się o swoje życie i zdrowie. W  związku ze zgłoszeniem policjanci zatrzymali mężczyznę.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie Jackowi T. zarzutu fizycznego i psychicznego znęcania  się nad osobą najbliższą. Prokurator przychylił się do wniosku funkcjonariuszy i zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny policyjnego dozoru, zobowiązując go do stawiennictwa w wyznaczony dzień w jednostce Policji, nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej.

Za przemoc wobec osób najbliższych grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

po