Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt m.in. za kradzież z włamaniem do pojazdu

Policjanci z Pragi Północ zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej ustalili, a następnie zatrzymali, 37-letniego mieszkańca dzielnicy odpowiedzialnego za kradzież z włamaniem do audi i kradzież rzeczy z volkswagena. Rafał D. odpowie również za posługiwanie się skradzionymi kartami płatniczymi i usiłowanie kradzieży telefonów w komunikacji miejskiej. Wszystkich przestępstw mężczyzna dokonał w warunkach recydywy i recydywy wielokrotnej. Na wniosek Prokuratury Sąd zastosował wobec podejrzanego areszt na okres 3 miesięcy.

Policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości samochodowej prowadzili czynności w sprawie kradzieży z włamaniem do pojazdów.

Praca operacyjna i procesowa policjantów przyniosła efekty. Z ich ustaleń wynikało, że za przestępczym procederem stoi Rafał D. Mężczyzna był już wcześniej wielokrotnie karany. Z operacyjnych ustaleń wynikało, że mężczyzna, w lutym tego roku, włamał się do audi, z którego skradł saszetkę z dokumentami i kartą płatniczą. Zostało to potwierdzone w prowadzonym dochodzeniu, w którym ustalono, że zatrzymany ma na swoim koncie popełnienie innych przestępstw.

W połowie maja ubiegłego roku, z volkswagena skradł plecak z zawartością m.in. tableta, ładowarki samochodowej, dokumentów, portfela i kart płatniczych. Straty, na jakie naraził pokrzywdzonego sięgały prawie 1300 złotych.

Łącznie Rafałowi D. przedstawiono 6 zarzutów, w tym dokonania wielu nieautoryzowanych płatności skradzionymi kartami i próbę kradzieży dwóch telefonów w komunikacji miejskiej. Wszystkich przestępstw mężczyzna dokonał w warunkach recydywy i recydywy wielokrotnej.

Sąd na wniosek Prokuratury zastosował wobec 37-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

po
 

 

Ładowanie odtwarzacza...