Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani za kierownicą, pod wpływem narkotyków i z cofniętymi uprawnieniami

Po weekendowych kontrolach na drogach Pragi Północ, do policyjnej izby zatrzymań trafiło pięciu kierujących, którzy popełnili przestępstwa w ruchu drogowym. Kierowcy opla i suzuki jechali ,,na podwójnym gazie", 42-latek kierował pojazdem mimo cofniętych uprawnień, a 19 i 21-latek odpowiedzą za jazdę pod wpływem narkotyków.

Tuż przed godziną 20.00, przy ul. Siecznej, tuż po telefonicznym zgłoszeniu, do policyjnej kontroli zatrzymany został kierowca opla. Funkcjonariusz, który sprawdzał dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami, wyczuł od kierującego silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że Robert G. był kompletnie pijany. Miał 2,70 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Około 1.00 w nocy, przy ul. Modlińskiej, patrol stołecznej drogówki zatrzymał do kontroli Pawła M., kierującego suzuki. I w jego przypadku badanie alkomatem potwierdziło podejrzenia policjantów. 37-latek był nietrzeźwy. Miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Obaj mężczyźni odpowiedzą za kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Przy ul. Kijowskiej funkcjonariusze OPP interweniowali wobec Leszka B., prowadzącego audi. W trakcie kontroli okazało się, że 42-latek nie posiada dokumentów uprawniających go do kierowania pojazdem. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło również na jaw, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami od sierpnia 2016 r.

Leszek B. będzie odpowiadał za kierowania pojazdem mimo cofnięcia uprawnień, za co grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Przy ul. Radzymińskiej do kontroli drogowej zatrzymany został Kamil T. Okazało się, że mężczyzna jest pod wpływem narkotyków. Badanie wykazało w jego organizmie obecność marihuany.

Do podobnej kontroli doszło przy ul. Otwockiej, gdzie stołeczni wywiadowcy zatrzymali 19-letniego Patryka Ś., kierującego nissanem. W jego organizmie badanie wykazało obecność marihuany i kokainy.

19 i 21-latek odpowiedzą za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających, za co grozi kara do 2 lat więzienia.

po