Aktualności

Kolejny tragiczny wypadek - apelujemy o ostrożność!

Wczoraj w godzinach popołudniowych doszło do tragicznego w skutkach wypadku, w którym śmierć na miejscu poniosła 83-letnia kobieta. Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożną jazdę zwłaszcza teraz, kiedy warunki pogodowe i drogowe nie sprzyjają kierowcom.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 15.30 przy skrzyżowaniu ulic Wileńskiej i Targowej w Warszawie.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów 32-letni kierujący samochodem marki Volkswagen jechał prawym pasem ruchu ul. Wileńską, od strony ul. Inżynierskiej, w ul. Cyryla i Metodego. Przed skrzyżowaniem z ul. Targową na wyznaczonym przejściu dla pieszych nie zastosował się do czerwonego sygnału świetlnego i potrącił 83-letnią kobietę. Następnie pojazd uderzył w płotek metalowy oddzielający jezdnię.

W wyniku zderzenia na miejscu zginęła 83-letnia piesza. Badanie alkomatem wykazało, że 32-letni kierujący był trzeźwy. 

Śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Rejonową i policjantów z Komendy na Pradze Północ pozwoli na poznanie dokładnych  przyczyn i przebiegu wypadku.  

Ten dramatyczny wypadek niech będzie kolejną przestrogą dla innych kierowców. Ponownie apelujemy o rozsądek i ostrożność na drogach. Przepisy ruchu drogowego, znaki drogowe, ograniczenia prędkości są po to, by się do nich stosować. Obecna aura i warunki drogowe nie sprzyjają bezpiecznej jeździe i wymagają zwiększonej uwagi i koncentracji. 

po