Aktualności

Życie zawdzięcza błyskawicznej reakcji policjantów

Data publikacji 09.02.2018

Dzięki szybkim działaniom oficera dyżurnego oraz policjantów z Targówka uratowano mężczyznę, który targnął się na swoje życie. Policjanci w ostatniej chwili dotarli do nieprzytomnego już mężczyzny. Pacjent trafił pod opiekę lekarzy.

 
W czwartek koło 12:00 policjanci z Targówka udali się na ul. Żuromińską, gdzie oczekiwała załoga pogotowia. Z relacji ratowników wynikało, że w mieszkaniu może przebywać mężczyzna, który chce popełnić samobójstwo.
 
Drzwi do lokalu były zamknięte a z wewnątrz dobiegała głośna muzyka. Mimo wielokrotnego pukania, nikt nie otwierał. Policjanci skontaktowali się z oficerem  dyżurnym Targówka. Asp. Anna Kosiorek, po rozmowie ze zgłaszającą podjęła natychmiastową decyzję o skierowaniu na miejsce strażaków. Dyżurna wiedziała, że w walce o ludzkie życie liczy się każda minuta.
 
Przybyli na miejsce strażacy wyważyli drzwi. Mężczyzna zdążył targnąć się na swoje życie. Sierż. szt. Walicki Norbert i post. Marcin Mieńko zareagowali błyskawicznie. Po chwili mężczyzna odzyskał oddech. Opieką otoczyli go ratownicy medyczni.
 
Szybka i zdecydowana reakcja funkcjonariuszy zapobiegła tragedii.
 
 

po