Aktualności

Zatrzymani z fantami tuż po włamaniu

Data publikacji 09.02.2018

Dzięki policjantom z Pragi Północ do policyjnej izby zatrzymań trafiło dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzież z włamaniem. Przy 21 i 25-latku funkcjonariusze znaleźli sprzęt oświetleniowy skradziony z terenu pobliskiej budowy. Mężczyźni zostali już przesłuchani a śledczy przedstawili im zarzuty za włamanie do garażu podziemnego i kradzież mienia wartego 500 złotych, w zbiegu ze zniszczeniem mienia. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Policjanci z Pragi Północ podczas patrolowania ul. Białostockiej zauważyli dwie osoby, które opuszczały plac budowy przez otwór w ogrodzeniu. Zainteresowanie mundurowych wzbudziły przedmioty, które nieśli mężczyźni. Policjanci postanowili przyjrzeć im się z bliska. Dalej wszystko potoczyło się błyskawicznie. Mężczyźni na widok radiowozu zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu zostali ujęci.

21 i 25-latek nie potrafili logicznie wytłumaczyć, skąd mają sprzęt oświetleniowy i dlaczego uciekali przed Policją. Mundurowi połączyli jednak pewne fakty i zatrzymali mężczyzn do wyjaśnienia. Obaj byli nietrzeźwi. Adrian A. miał w organizmie ponad pół promila alkoholu, zaś Andrzej G. prawie 1,40.

Na miejscu zdarzenia czynności wykonywał technik kryminalistyki, który przeprowadził oględziny i zabezpieczył ślady. Mundurowi ujawnili specjalnie przygotowane elementy wykończenia windy, które również miały paść łupem Adriana A. i Andrzeja G.

Policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu zajęli się tą sprawą. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy i przedstawili mężczyznom zarzuty włamania do garażu podziemnego i kradzież mienia wartego 500 złotych, w zbiegu ze zniszczeniem mienia. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

po