Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

3 miesiące aresztu za włamania do sklepów

Szybka reakcja policjantów z północnopraskiej patrolówki doprowadziła do zatrzymania „na gorącym uczynku” podejrzanego o włamanie do sklepu. 27-latek na widok umundurowanego patrolu Policji próbował uciekać. Został obezwładniony. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu zebrali materiał dowodowy, na podstawie którego w prokuraturze Łukaszowi Sz. przedstawiono łącznie 6 zarzutów. Wszystkich czynów mężczyzna dokonał w warunkach recydywy. Sąd zdecydował o umieszczeniu go w areszcie śledczym na 3 miesiące.

Nad ranem policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego zostali zaalarmowani o tym, że najprawdopodobniej włamano się do jednego z północnopraskich sklepów. Nie zwlekając, funkcjonariusze udali się na miejsce. Tam zauważyli wybitą szybę w drzwiach wejściowych, a w środku mężczyznę szabrującego pomieszczenie. Mundurowi błyskawicznie obezwładnili intruza, nie dając mu żadnych szans na ucieczkę. 27-latek został zatrzymany i trafił na komendę przy Jagiellońskiej. Grupa dochodzeniowo - śledcza dokonała oględzin miejsca zdarzenia i zabezpieczyła ślady.

Wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z wydziału zwalczania przestępczości przeciwko mieniu. Śledczy przeanalizowali podobne zdarzenia z terenu dzielnicy. Nabrali podejrzeń, że zatrzymany Łukasz Sz. mógł brać w nich udział. Sprawdzenie jego danych wykazało, że wcześniej był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Wnikliwa praca śledczych oparta na analizie zgłoszeń od pokrzywdzonych i zapisu z kamer monitoringu z miejsc zdarzenia pozwoliła zgromadzić materiał dowodowy przemawiający za winą 27-latka.

Od połowy grudnia ubiegłego roku Łukasz Sz. włamał się do 6 sklepów na terenie Pragi Północ, rabując głównie papierosy. Jego łupem padły również wyroby alkoholowe i kasetka z pieniędzmi. Łączne straty, jakie ponieśli właściciele sklepów wyniosły ponad 36 tys. złotych. Ostatnią kradzież z włamaniem policjanci skutecznie udaremnili, zatrzymując mężczyznę ,,na gorącym uczynku".

27-latkowi przedstawiono łącznie sześć zarzutów kradzieży z włamaniem, w tym dwa za usiłowanie. Wszystkich tych czynów mężczyzna dopuścił się w warunkach recydywy. Łukasz Sz. Został przez sąd tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

po