Zatrzymani za kradzież laptopa - Aktualności - KRP VI – Białołęka, Praga Północ, Targówek

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za kradzież laptopa

Data publikacji 06.10.2017

Za kradzież sklepową zarzuty w północnopraskiej komendzie usłyszało dwóch mężczyzn. 38-letni Marek G. oraz 32- leni Jacek S. próbowali wynieść ze sklepu laptopa wartego prawie 1550 złotych. Dzięki czujności pracowników ochrony nieuczciwi klienci trafili do północnopraskiej izby zatrzymań, a skradzione mienie wróciło do dalszej sprzedaży. Mężczyźni usłyszeli zarzuty karne do których się przyznali. Policjanci przypominają, że za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Pragi Północ otrzymali informację o mężczyznach, którzy zostali przyłapani na kradzieży w jednym ze sklepów przy ul. Stalowej. Po przybyciu na miejsce mundurowi ustalili z relacji personelu, iż jeden z mężczyzn próbował wynieść laptopa, a drugi pudełko z ładowarką. Obaj ukryli fanty pod ubraniami. Marek G. i Jacek S. wpadli na "gorącym uczynku" dzięki czujności pracownika ochrony.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn i przewieźli do komendy przy Jagiellońskiej. Odzyskany towar wrócił do dalszej sprzedaży. Policjanci przedstawili już 38- latkowi i 32- latkowi zarzut popełnienia przestępstwa, do którego się przyznali. Policjanci przypominają, że za ten czyn zgodnie z kodeksem karnym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

AH