Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

ABC BEZPIECZNYCH WAKACJI

Data publikacji 03.07.2012

Przed Wami dwa miesiące swobody i zabaw. Wyruszycie na kolonie i obozy, wiele osób wybierze aktywny wypoczynek nad wodą lub na górskich szlakach. Korzystając z uroków lata nie zapominajcie o bezpieczeństwie własnym, kolegów oraz rodziny. Aby uchronić się przed niebezpieczeństwem i jego negatywnymi następstwami, warto przypomnieć sobie czego należy się wystrzegać i na co zwracać szczególną uwagę, aby wakacje minęły bezpiecznie dostarczając tylko pozytywnych i niezapomnianych wrażeń.


Apelujemy do dzieci i młodzieży o rozwagę, a do rodziców i opiekunów zwracamy się z prośbą o zwrócenie szczególnej uwagi, na to co robią ich pociechy w czasie wolnym.

Rozmawiajmy z dziećmi, dzieci świadome to dzieci bezpieczne!

Wiele negatywnych zdarzeń nie zaistniałoby, gdyby zachowane zostały elementarne zasady racjonalnego postępowania:

W razie zaginięcia dziecka:

W okresie wakacji Policja przyjmuje większą niż zwykle liczbę zgłoszeń o zaginięciu młodych ludzi, poza działaniem przestępnym, przyczyny zaginięć to zwykle nieporozumienia rodzinne, brak zgody na samodzielny wyjazd wakacyjny. W każdym przypadku należy niezwłocznie powiadomić najbliższą jednostkę Policji, podjęte natychmiast czynności poszukiwawcze dają szansę na szybkie odnalezienie zaginionej osoby, z biegiem czasu szanse te maleją.

Numer alarmowy Policji – 112 lub 997

Gdy masz problemy z dzieckiem:

Policyjna Izba Dziecka w Warszawie – (22) 603 6812
Linia wsparcia ITAKA- 0801 24 70 70
Nie uciekaj – 116 000 – telefon w sprawie zaginionego nastolatka i dziecka.
W całej Polsce funkcjonuje bezpłatny „Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111”,pod który dzieci i młodzież mogą zadzwonić w trudnych dla siebie sytuacjach i zawsze otrzymają pomoc.

Pamiętaj!

Jest ktoś, kto uważnie i życzliwie Cię wysłucha! -to hasło przyświecające kampanii. Linię telefoniczną obsługuje Fundacja Dzieci Niczyje. Gdy na infolinię wpłynie informacja wskazująca na bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia dziecka, konsultanci są upoważnieni do przekazania tej informacji na Policję. Współpraca umożliwia podejmowanie szybkich działań na terenie całego kraju.

ksp

Powrót na górę strony