Aktualności

Była poszukiwana 2 listami gończymi i 4 nakazami doprowadzenia

Policjanci na co dzień prowadzą poszukiwania osób, za którymi wydano listy gończe w związku z popełnionymi przez nimi przestępstwami, ale także tych ściganych za niezapłacone grzywny. Zarówno list gończy, jak i zarządzenia sądów, sprawy o poważne przestępstwa kryminalne, jak i te wydawałoby się mniejszej wagi są podstawą do działań poszukiwawczych realizowanych przez funkcjonariuszy. W ostatnich dniach kryminalni z Targówka prowadząc takie działania zatrzymali 32-letnią mieszkankę dzielnicy wobec której wydano 6 podstaw do zatrzymania. Kobieta trafiła już do aresztu.

Do jednych z głównych zadań policjantów pionu kryminalnego należy zatrzymywanie osób poszukiwanych. Jednak osoby te wiedząc o ciążących na nich karach, starają się unikać kontaktu z wymiarem sprawiedliwości. Często celowo ukrywają się, zmieniają miejsca pobytu, aby utrudnić lub wydłużyć wykonanie czynności karnych lub administracyjnych ze swoim udziałem. Stąd zatrzymanie takiej osoby nie zawsze jest łatwe i wymaga od policjantów podjęcia wielu działań.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Warszawa Targówek uzyskali informację, że w jednym z mieszkań przy ul. Turmonckiej może przebywać poszukiwana przez nich kobieta. Mundurowi dysponowali materiałami, z których wynikało, że wobec kobiety było wydanych 6 podstaw do zatrzymania.

Mokotowski Sąd poszukiwał ją dwoma listami gończymi ze względu na orzeczoną łączną karę 28 dni pozbawienia wolności za przestępstwo oszustwa i nakazem doprowadzenia w celu odbycia kary kolejnych 10 dni aresztu. Trzy inne nakazy doprowadzeń wydały Sądy na Woli i w Legionowie oraz dla M.St. Warszawy. Wynikało z nich, że kobieta ma dodatkowo do odsiadki 8 miesięcy i 20 dni za liczne wykroczenia, których się dopuściła.

Gdy kryminalni potwierdzili, że 32-latka będąca w ich zainteresowaniu jest w mieszkaniu, zapukali do drzwi. Po wylegitymowaniu wszystkich domowników, zatrzymali poszukiwaną.

Następnego dnia 32-latka trafiła do warszawskiego aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe miesiące.

kom. Paulina Onyszko/MJ

Powrót na górę strony