Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

St. asp. Radosław Strzałkowski - laureatem XII edycji konkursu „Wyróżnienie Białej Wstążki”

Co roku Fundacja „Centrum Praw Kobiet” i „Porozumienie Bez Barier” przeprowadzają konkurs „Wyróżnienie Białej Wstążki”. Jego celem jest wybranie mężczyzn, którzy w sposób szczególny zasłużyli się pomagając kobietom, reagując na wszelkie formy przemocy i dyskryminacji wobec nich. Laureatem XII edycji tego konkursu został st. asp. Radosław Strzałkowski − Kierownik I Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji Warszawa Targówek. Składamy naszemu Koledze serdeczne gratulacje!

Konkurs „Wyróżnienie Białej Wstążki” jest organizowany już od 12 lat. Polega na wyborze kandydatów, którzy w sposób szczególny zasłużyli się pomagając krzywdzonym kobietom, reagując na wszelkie formy przemocy wobec nich i dyskryminacji.

Finał ubiegłorocznej XII edycji konkursu "Wyróżnienie Białej Wstążki", ze względu na pandemię odbył się w przestrzeni wirtualnej. Kapituła konkursu wyłoniła dwóch laureatów w kategorii – organy ścigania. Jednym z nich jest st. asp. Radosław Strzałkowski – Kierownik I Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji Warszawa Targówek.

Policjant przez wszystkie lata służby był związany z pionem prewencji. Od 2012 roku zajmował stanowisko dzielnicowego w Wydziale Prewencji Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI. W tym czasie ściśle współpracował z Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Fundacją A.R.T z siedzibą na Pradze Północ, podejmując się działań na rzecz pomocy osobom doświadczającym przemocy.

Jak możemy przeczytać na stronie Centrum Praw Kobiet: "Radosław Strzałkowski wykazywał się inicjatywą, która wychodziła poza standardowy czas pracy i procedury policyjne. W jego pracy człowiek był na pierwszym miejscu. Leżały mu na sercu sprawy krzywdzonych kobiet".

Związek Zawodowy Kuratorów Sądowych pogratulował policjantowi tego wyróżnienia. W piśmie nadesłanym do st. asp. Radosława Strzałkowskiego czytamy: "Zostanie laureatem Wyróżnienia Białej Wstążki jest niezwykłym wyrazem uznania. To symbol niesienia pomocy kobietom pokrzywdzonym".

Policjant przyznał, że w trakcie służby na stanowisku dzielnicowego otrzymał od swoich kolegów z wydziału prewencji wiele wskazówek niezwykle ważnych dla pracy z kobietami będącymi ofiarami przemocy. Podnosił również swoje kwalifikacje poprzez m.in. ukończenie kursu z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

St. asp. Radosław Strzałkowski uważa, że telefon służbowy musi zabierać do domu, gdy ma swój prywatny czas, bo nigdy nie wiadomo, kto i kiedy będzie potrzebował jego pomocy. Przyznał, że otrzymane "Wyróżnienie Białej Wstążki" jest dla niego prawdziwym zaszczytem.

Jesteśmy dumni z naszego Kolegi i serdecznie mu gratulujemy!

Żródło: Materiały ze strony Centrum Praw Kobiet

kom. Paulina Onyszko/mw

Powrót na górę strony