Zarzuty za kradzież rozbójniczą - Aktualności - KRP VI – Białołęka, Praga Północ, Targówek

Aktualności

Zarzuty za kradzież rozbójniczą

Policjanci z wydziału kryminalnego komisariatu na Targówku w wyniku realizacji sprawy ustalili, a następnie zatrzymali 32-letnią kobietę, której przedstawiono w prokuraturze zarzut dotyczący dokonania kradzieży rozbójniczej. Do zdarzenia doszło pod koniec grudnia ubiegłego roku. Kobieta doprowadziła do bezbronności pracownicę sklepu, a następnie zabrała z półki butelkę alkoholu o wartości 48 złotych. Przestępstwo, którego się dopuściła, zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Podczas przesłuchania 32-latka przyznała się do zarzucanego jej czynu.

Policjanci z komisariatu na Targówku pracowali nad sprawą kradzieży rozbójniczej, do której doszło pod koniec grudnia ubiegłego roku. Z informacji uzyskanych przez śledczych wynikało, że około 22.40 do sklepu weszła kobieta i od razu skierowała się za ladę, do półki z alkoholem. Sprzedawczyni zareagowała i próbowała odebrać klientce butelkę wódki. Ta jednak zaczęła szarpać i przyduszać kasjerkę, uniemożliwiając jej odebranie "cennego łupu". Agresywna klientka z butelką wódki o wartości 48 złotych opuściła sklep.

Ustaleniem jej tożsamości zajęli się kryminalni z Targówka. Policjanci zabezpieczyli nagranie ze sklepowego monitoringu i przeprowadzili własne ustalenia. Wytypowali kobietę, która miała dopuścić się tego przestępstwa.

W poniedziałek operacyjni udali się do jednego z mieszkań przy ul. Rembielińskiej, gdzie od kilku dni miała ponownie zamieszkiwać szukana przez nich 32-latka i zatrzymali ją.

Tego samego dnia kobieta została doprowadzona do prokuratury na przedstawienie zarzutów. Odpowie za kradzież rozbójniczą, za co zgodnie z kodeksem karnym grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Podczas przesłuchania 32-latka przyznała się do zarzucanego jej czynu.

kom. Paulina Onyszko/ea

Film Kradziez alkoholu

Opis filmu: Kradzież alkoholu

Pobierz plik Kradziez alkoholu (format mp4 - rozmiar 19.48 MB)