Aktualności

Kolejny sukces północnopraskiej grupy "Skorpion". Policjanci odzyskali auto skradzione na terenie Niemiec

Wspólne działania operacyjnych z północnopraskiej grupy "Skorpion" specjalizującej się w zwalczaniu przestępczości samochodowej oraz funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie doprowadziły do odzyskania skradzionego pojazdu marki Hyundai i zatrzymania dwóch mężczyzn. 35-latek i jego 39-letni wspólnik wpadli w ręce operacyjnych podczas akcji przeprowadzonej w powiecie wołomińskim. Mężczyźni zostali przesłuchani w prokuraturze i przedstawiono im zarzuty paserstwa. Obaj trafili pod dozór policji.

Kilka dni temu operacyjni wchodzący w skład grupy "Skorpion" z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI w wyniku przeprowadzonych czynności ustalili, że na terenie powiatu wołomińskiego znajduje się Hyundai, który prawdopodobnie zastał skradziony na terenie Niemiec. Wartość pojazdu oszacowano na kwotę około 120 tysięcy złotych.

Policjanci ze specgrupy we współpracy z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego wołomińskiej komendy, gdy ustalili konkretną lokalizację skradzionego auta, niezwłocznie udali się na miejsce.

Gdy na terenie wytypowanej posesji zjawiło sie dwóch mężczyzn, operacyjni podjęli błyskawiczną decyzję o ich zatrzymaniu. W garażu policjanci ujawnili pojazd marki Hyundai.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że został on skradziony na terenie Niemiec i był zaopatrzony w tablice rejestracyjne należące do innego auta.

Dalej tą sprawą zajęli sie wołomińscy policjanci. Dochodzeniowcy wykonali szereg czynności i przekazali 35 i 39-latka do prokuratury wraz ze zgromadzonym w postępowaniu materiałem dowodowym.

Zatrzymani uszłyszeli zarzut paserstwa. Prokuratura Rejonowa w Wołominie wnioskowała o tymczasowy areszt, jednakże Sąd ostatecznie zastosował wobec nich dozór policji.

Mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Monika Trzcinka/mw

 

 • Na zdjęciu widoczny jest samochód odzyskany przez policjantów. Samochód znajduje się na lawecie.
  Odzyskany pojazd
 • Na zdjęciu znajduje się odzyskany pojazd. Samochód znajduje się w garażu.
  Odzyskany pojazd
 • Na zdjęciu widoczny jest samochód odzyskany przez policjantów oraz policjanci i osoba zatrzymana przez policjantów.
  samochód odzyskany przez policjantów
 • Na zdjęciu moment zatrzymania mężczyzny przez policjantów
  Zatrzymany mężczyzna

Film Kolejny sukces północnopraskiej grupy "Skorpion". Policjanci odzyskali auto skradzione na terenie Niemiec

Opis filmu: Kolejny sukces północnopraskiej grupy "Skorpion". Policjanci odzyskali auto skradzione na terenie Niemiec

Pobierz plik Kolejny sukces północnopraskiej grupy "Skorpion". Policjanci odzyskali auto skradzione na terenie Niemiec (format mp4 - rozmiar 13.66 MB)