Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja kryminalnych zakończona zarzutami za posiadanie znacznej ilości amfetaminy

Ustalenia operacyjne kryminalnych z komendy na Pradze Północ zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej doprowadziły ich do 30-letniego mieszkańca dzielnicy, u którego zabezpieczyli znaczną ilość amfetaminy. Mężczyzna trafił na przesłuchanie do prokuratury. Usłyszał zarzut, za który sąd może skazać go na karę do 10 lat pozbawienia wolności. 30-latek został objęty policyjnym dozorem.

Kryminalni z komendy na Pradze Północ prowadzili działania ukierunkowane na przeciwdziałanie przestępczości narkotykowej. Ustalenia wykonane w wyniku pracy operacyjnej doprowadziły ich do 30-letniego mężczyzny.

We wtorek przed południem policjanci skontrolowali mieszkanie, które zajmował. W trakcie czynności operacyjni zabezpieczyli torebkę foliową z zawartością amfetaminy oraz pieniądze w kwocie ponad 1400 złotych na poczet przyszłej kary.

Policjanci zatrzymali 30-latka pod zarzutem łamania przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

W sprawie zostało wszczęte śledztwo. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie przez prokuratora zarzutu za posiadanie znacznej ilości amfetaminy o wadze 26,57 gramów netto.

Zgodnie z  ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za to przestępstwo mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. 30-latek został objęty policyjnym dozorem.

kom. Paulina Onyszko/ea