Aktualności

Zatrzymany do kradzieży okazał się również poszukiwany

Operacyjni z komisariatu na Białołęce pracowali nad sprawą kradzieży artykułów kosmetycznych o wartości ponad 2300 złotych z jednego ze sklepów na terenie dzielnicy. Do zdarzenia doszło pod koniec maja br. Policjanci wykonali szereg ustaleń i wytypowali, a następnie zatrzymali 33-latka odpowiedzialnego za to przestępstwo. Okazało się, że mężczyzna jest też poszukiwany. Wczoraj usłyszał zarzut. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Białołęki zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu prowadzili ustalenia w sprawie kradzieży artykułów kosmetycznych w sklepie na terenie dzielnicy. Do zdarzenia tego doszło pod koniec maja br., a straty oszacowano na kwotę ponad 2300 złotych.

Funkcjonariusze wykonali szereg czynności, w tym zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu. Dobre rozpoznanie w środowisku przestępczym doprowadziło operacyjnych do 33-letniego mężczyzny. Wczoraj zatrzymali go na terenie Targówka.

Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu przez prokuraturę rejonową w Legionowie. Był też wcześniej wielokrotnie zatrzymywany do podobnych kradzieży.

Wczoraj 33-latek został przesłuchany. Odpowie za kradzież, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalili też, że mężczyzna miał wspólnika. Trwają czynności zmierzające do jego zatrzymania.

kom. Paulina Onyszko/G.P