Aktualności

Kryminalni z Targówka skuteczni w walce z przestępczością narkotykową

Kryminalni z komisariatu na Targówku po raz kolejny przeprowadzili skuteczną akcję skierowaną na zwalczanie przestępczości narkotykowej. Zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczną ilość środków odurzających w postaci ziela konopi innych niż włókniste oraz znaczną ilość substancji psychotropowej w postaci amfetaminy. Śledczy po zebraniu materiału dowodowego doprowadzili 37-latka do Prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzut. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na trzy miesiące. Grozi mu teraz kara do 10 lat więzienia.

Kryminalni z Targówka uzyskali informację o miejscu, gdzie ma dochodzić do przestępczości narkotykowej. Ustalony adres objęli obserwacją. Ich uwagę przykuł mężczyzna, który kręcił się po ulicy Święciańskiej, bez wyraźnego celu. Mężczyzna w pewnym momencie ukrył się przy ścianie jednego z budynków i rozmawiał przez telefon, stale rozglądając się na boki. Policjanci postanowili go skontrolować.

37-latek ukrywał pod bluzą dwie foliowe torebki. W jednej z nich był susz roślinny, druga zawierała białą zbrylowaną substancję.

Operacyjni podjęli decyzję o jego zatrzymaniu. Mężczyzna był nietrzeźwy. Miał ponad 2 promile w wydychanym powietrzu. Policjanci zabezpieczyli jego telefon. Badanie testerem potwierdziło, że posiadał zabronione środki.

Śledczy zgromadzili materiał dowodowy i doprowadzili Tomasza K. do prokuratury na przesłuchanie. Tam usłyszał zarzut za posiadanie znacznej ilości środków odurzających w postaci 146, 28 g ziela konopi innych niż włókniste oraz znaczną ilość substancji psychotropowej w postaci 497,30 g marihuany. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt.

Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Paulina Onyszko