Aktualności

Dzielnicowi zatrzymali mężczyznę za kradzieże paliw i groźby karalne

Data publikacji 09.06.2021

Dzielnicowi z Białołęki zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże paliw i groźby karalne. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że mieszkaniec dzielnicy podjeżdżał różnymi samochodami na stacje benzynowe, tankował paliwo do zbiornika, po czym, nie płacąc za nie, odjeżdżał. Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą udowodnili mężczyźnie dokonanie kilku takich kradzieży. Podejrzany naraził stacje na straty w wysokości ponad 1700 złotych. Sprawca został już przesłuchany i niebawem stanie przed sądem.

Dzielnicowi z Białołęki pracowali nad zdarzeniami związanymi z kradzieżami paliwa na stacjach benzynowych. Z ich ustaleń wynikało, że za każdym razem ten sam mężczyzna podjeżdżał na różne stacje paliw, tankował paliwo do zbiornika, po czym nie płacąc za nie, odjeżdżał. Policjanci przeanalizowali teczki zawierające materiały wszystkich zgłoszonych kradzieży paliw i przejrzeli zabezpieczone do spraw monitoringi, dokonali własnych ustaleń dotyczących sprawcy kradzieży paliwa.

Dzięki wytrwałości i zaangażowaniu funkcjonariuszy mieszkaniec dzielnicy został zatrzymany. Dochodzeniowcy przedstawili podejrzanemu zarzut kradzieży i kierowania gróźb karalnych, ponieważ wyszło na jaw, że groził koledze swojego syna. Mężczyzna niebawem stanie przed sądem.

mł. asp. Irmina Sulich