Zatrzymani za kradzież katalizatora - Aktualności - KRP VI – Białołęka, Praga Północ, Targówek

Aktualności

Zatrzymani za kradzież katalizatora

Data publikacji 07.06.2021

Policjanci z wydziału kryminalnego na Targówku zatrzymali trzy osoby, które wycięły katalizator z zaparkowanego samochodu przy Trasie Toruńskiej. Dwóch mężczyzn i kobieta odpowiedzą teraz za kradzież dokonaną wspólnie i w porozumieniu. Prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec nich dozoru policyjnego.

Podczas nocnej służby, chwilę przed godz. 1.00, policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Warszawa Targówek, na ul. Suwalskiej zauważyli w zaparkowanym pojeździe m-ki mercedes trzy osoby, które nerwowo się rozglądały. Sam ich pobyt w samochodzie o tej porze wzbudził zainteresowanie kryminalnych, dlatego zdecydowali się podjąć wobec nich interwencję.

Podczas kontroli, na tylnej kanapie, policjanci ujawnili wycięty katalizator, a kiedy zapytali kierowcę skąd on się tu wziął, oznajmił, że to stary katalizator z tego pojazdu. Po dokładnym obejrzeniu przedmiotu jasnym było to, że został on wycięty z pojazdu m-ki seat. Ponadto w samochodzie ujawniono trzy podnośniki, szlifierkę kątową z tarczą do cięcia metalu, piłę szablastą z ostrzem do cięcia metalu i dwa akumulatory samochodowe. Mężczyżni mieli ubrudzone smarem ręce, zapytani dlaczego, odpowiedzieli, że są mechanikami, a auto jest ich mobilnym warsztatem.

20 i 38-latek oraz ich 37-letna koleżanka zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Wszyscy usłyszeli zarzuty kradzieży, przyznali, że ukradli katalizator dzień wcześniej z seata zaparkowanego przy Trasie Toruńskiej. Prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór.

mł.asp. Irmina Sulich