Podziękowania dla policjantów - Aktualności - KRP VI – Białołęka, Praga Północ, Targówek

Aktualności

Podziękowania dla policjantów

Data publikacji 21.04.2021

Na ręce Komendanta Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI wpłynęły podziękowania od mieszkańca dzielnicy. Autor listu wyraził w nich swą wdzięczność dla policjantów za duże zaangażowanie w rozwiązywanie problemów rodziny. List mężczyzny potwierdził skuteczność działań Policji.

Inspektor Hubert Białogrodzki Komendant Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI otrzymał podziękowania od mieszkańca dzielnicy. W liście skierowanym do szefa policjantów, mężczyzna wyraził swoją wdzięczność za pomoc jaką otrzymał od policjantów z wydziału kryminalnego. Autor listu podziękował w nim za pomoc, wsparcie i profesjonalizm.

W treści podziękowania czytamy:

"Drodzy Państwo ,
chciałbym z góry podziękować za zapoznanie się z powyższą wiadomością i przekazanie najszczerszych wyrazów uznania dla Państwa Oficerów. Macie wspaniałą drużynę! Lokal gastronomiczny, którego jestem właścicielem został okradziony. Przez kilka godzin był plądrowany i sukcesywnie oczyszczany z kolejnych wartościowych rzeczy. Niezwłocznie po odkryciu śladów włamania poinformowaliśmy Policję o zaistniałej sytuacji. W kilkanaście minut pojawili się u nas mł.asp.*** oraz sierż. szt. *** z Wydziału Kryminalnego KRP Warszawa VI . W bardzo kulturalny i życzliwy sposób dokonali rozeznania sytuacji, sprawdzili zapisy monitoringu naszego oraz ochrony i przeszli do prowadzenia dalszych działań mających na celu ustalenie i schwytanie sprawców. Niedługo później, pojawił się zespół poszukujący odcisków palców, wspólnie oglądając zapis z monitoringu ustaliliśmy miejsca, na których włamywacze zostawili odciski palców, które następnie zostały zabezpieczone przez techników. Następnie udałem się na Jagielońską celem złożenia zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa gdzie st.asp. *** przyjął mojej zeznania. Chciałbym w tym miejscu wyrazić moje największe wyrazy uznania dla wszystkich wymienionych powyżej pracowników Państwa Komendy. KAŻDY z nich wykazał się PROFESJONALIZMEM, kulturą osobistą, zaangażowaniem i zwykłą chęcią pomocy i znalezienia sprawców, jestem pełen podziwu dla ich postawy. Podczas wizyty na komendzie zostałem przyjęty bardzo szybko i kulturalnie wprowadzony, profesjonalnie wysłuchany i potraktowany lepiej niż w nie jednym banku, które często odwiedzam. Koniecznie muszę zwrócić też uwagę na czystość w samej komendzie, której także mógłby Państwu pozazdrościć nie jeden urząd. Na koniec pozostawiam najważniejszą informację. Wszystkie opisane powyżej elementy doprowadziły do schwytania sprawców i odzyskania części skradzionych rzeczy w ciągu 72 h od dokonania kradzieży. W świetle powyższego mogę chyba powiedzieć tylko dwa słowa: BRAWO !!! DZIĘKUJĘ !!! Jestem dumny i spokojny jeżeli mamy tak działające organy.

Pomoc innym ludziom i zaangażowanie w służbę wpisane są w zawód i działania każdego policjanta, jednak satysfakcję przynosi fakt, że znajdują one uznanie wśród społeczeństwa.

mł. asp. Irmina Sulich