Aktualności

„Dzielnicowi zatrzymali sprawcę uszkodzenia karetki”

Data publikacji 31.03.2021

Dzielnicowy to policjant "pierwszego kontaktu", którego główną rolą jest współpraca ze społecznością lokalną. Na co dzień realizuje jednak także inne zadania wynikające ze służby. Jednym z nich jest zatrzymywanie osób popełniających przestępstwa. Dzięki dzielnicowym z Pragi Północ, do pomieszczenia dla osób zatrzymanych trafił 28-letni mężczyzna, który kilka dni wcześniej uszkodził karetkę pogotowia.

Kilka dni temu, na ul. 11 Listopada w godzinach nocnych, doszło do uszkodzenia karetki. Z ustaleń wynikało, że załoga pogotowia przyjechała na miejsce wykonywać swoje obowiązki służbowe, zostali wezwani do dziecka, które gorączkowało. W trakcie badania, kiedy w pojeździe była matka z dzieckiem, do karetki podszedł pijany mężczyzna, który zachowywał się bardzo agresywnie. W pewnym momencie chwycił cegłówkę i rzucił nią w kierunku karetki, co spowodowało wybicie szyby, po czym wandal oddalił się z miejsca zdarzenia.
 
Na drugi dzień, zostało przyjęte zawiadomienie dotyczące uszkodzenia mienia, straty zostały wycenione na 8500 zł.
Informacja ta trafiła do wszystkich policjantów z Pragi Północ. Jak się okazało, sprawcą całego zdarzenia był ojciec dziecka. Funkcjonariusze znali jego tożsamość, lecz utrudnieniem było to, że mężczyzna nie posiadał stałego miejsca zamieszkania.
Dzięki dzielnicowym z Pragi Północ, którzy mają doskonałe rozeznanie w terenie, udało się szybko ustalić, gdzie może przebywać sprawca całego zdarzenia. Mężczyzna już po kilku dniach był w rękach Policji.
 
28-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut zniszczenia mienia i narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu kierowcy karetki. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem, teraz musi stawiać się w komendzie 7 razy w tygodniu.
 
mł. asp. Irmina Sulich/PŚ