Aktualności

Zdemontowali pojazd w 2 godziny, zostali zatrzymani po krótkim pościgu

Data publikacji 30.03.2021

Funkcjonariusze grupy "Skorpion" z Pragi Północ przy współpracy kryminalnych z komendy w Wołominie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem pojazdu marki toyota corolla. Jak się okazało, podejrzani w ciągu dwóch godzin dokonali demontażu skradzionego auta i przygotowali części do sprzedaży. 24 i 30-latek usłyszeli zarzuty za które grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10. Teraz ich sprawą zajmie się sąd.

Policjanci z grupy "Skorpion" komendy rejonowej na Pradze Północ przy współpracy kryminalnych z Wołomina, uzyskali informację, że na terenie powiatu węgrowskiego pojazdem marki toyota corolla przebywają mężczyźni, którzy najprawdopodobniej są sprawcami kradzieży z włamaniem pojazdów. Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce. Dzięki czynnościom operacyjnym ustalili, że chwilę przed ich przybyciem za toyotą corolla jeździła toyota yaris tzw. "roboczowóz", w związku z tym podjęli lustrację pobliskich terenów w celu ujawnienia pojazdów.

W kompleksie leśnym na terenie powiatu szydłowieckiego kryminalni zauważyli toyotę yaris będącą w ich zainteresowaniu, tuż obok niej stał samochód dostawczy, dlatego policjanci kontynuowali obserwację. Po chwili pojazdy przemieściły się do miejscowości w powiecie wołomińskim, gdzie funkcjonariusze zdecydowali się podjąć interwencję wobec kierujących. Mężczyźni, kiedy zauważyli idących w ich stronę policjantów podjęli próbę ucieczki, lecz po krótkim pościgu pieszym zostali zatrzymani.

Podczas przeszukania posesji oraz zaparkowanych pojazdów, na samochodzie dostawczym, pojicjanci ujawnili karoserię pojazdu m-ki toyota corolla z kołami, niestety nr identyfikacyjne zostały usunięte. W związku z tym, policjanci powrócili do kompleksu leśnego, gdzie wcześniej zauważyli auta. Na miejscu ujawnili silnik i komputer samochodowy oraz elementy plastikowe pojazdu pasujące do corolli. Przedmioty zostały zabezpieczone i przekazane biegłemu, który potwierdził, że wszystkie elementy pochodzą od skradzionej dwa dni wcześniej toyoty z terenu Białołęki.

Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do komendy przy ul. Jagiellońskiej, gdzie śledczy przedstawili im zarzut dotyczący kradzieży z włamaniem pojazdu m-ki toyota. Przypomnijmy, że za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. irmna Sulich