Aktualności

Operacyjni zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków

Data publikacji 23.03.2021

Dzięki operacyjnym z północnopraskiej komendy możliwe było zatrzymanie mężczyzny, u którego w piwnicy zostały znalezione: heroina, metamfetamina i mefedron. Policjanci zabezpieczyli nielegalne substancje, a 45-latka doprowadzili na przesłuchanie. Mieszkaniec Pragi Północ odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec zatrzymanego prokurator zastosował dozór policyjny.

Działania policjantów z wydziału operacyjno-rozpoznawczego z Pragi Północ doprowadziły do zatrzymania mężczyzny, który posiadał znaczne ilości narkotyków. Kilka dni temu funkcjonariusze skontrolowali jego mieszkanie.

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania 45-latka, policjanci znaleźli zawiniątka z torebki foliowej z zawartością proszku koloru beżowego oraz torebki z zapięciem strunowym, a w nich zbrylona substancja koloru białego. W trakcie dalszych czynności, w piwnicy, operacyjni zabezpieczyli kolejne zawiniątka z nielegalnymi substancjami. Mężczyzna został zatrzymany pod zarzutem łamania przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Substancje zostały zbadane. Analiza wykazała, że jest to ponad  90 gramów mefedronu, 37 gramów heroiny oraz prawie 500 gramów metamfetaminy. Ponadto policjanci zabezpieczyli również pieniądze w kwocie 4000 zł.

W sprawie zostało wszczęte śledztwo. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu posiadania znacznej ilości narkotyków. Prokurator zastosował wobec mieszkańca Pragi Północ dozór policyjny. Teraz mężczyzna musi stawiać się w komendzie 3 razy w tygodniu.

mł. asp. Irmina Sulich

  • Zabezpieczone przedmioty