Aktualności

Areszt za znaczną ilość narkotyków

Data publikacji 16.03.2021

Praca operacyjna kryminalnych z Białołęki doprowadziła do zatrzymania 37-letniego mieszkańca dzielnicy, u którego policjanci znaleźli środki odurzające. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 300 gramów narkotyków. 37-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Sąd zastosował wobec mężczyzny areszt na okres 2 miesięcy.

Działania kryminalnych z komisariatu na Białołęce ukierunkowane na przeciwdziałanie przestępczości narkotykowej doprowadziły ich do 37-letniego mężczyzny. Kilka dni temu policjanci podjęli obserwację jego mieszkania.
 
Zaledwie po chwili, pod blok podjechał samochód m-ki volkswagen, którym kierował mężczyzna będący w zainteresowaniu kryminalnych. Policjanci od razu podjęli wobec niego interwencję, w saszetce 37-latek posiadał kilkanaście torebek foliowych z zawartością proszku koloru białego, suszu roślinnego koloru zielonego, kilka tabletek oraz pistolet gazowo-hukowy z amunicją. Podczas przeszukania lokalu należącego do podejrzanego, w zamrażalniku, policjanci ujawnili zbryloną substancję koloru białego oraz gotówkę w kwocie prawie 8000 złotych, która została zabezpieczona na poczet przyszłej kary.
 
37-latek został zatrzymany pod zarzutem łamania przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Jak się okazało, mężczyzna był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu oraz posiadał zakaz prowadzenia pojazdu obowiązujący do października 2022 roku. Zabezpieczone substancje zostały poddane badaniom laboratoryjnym. Okazało się, że to prawie 40 gramów marihuany, ponad 40 gramów mefedronu, 5 gramów kokainy i prawie 300 gramów amfetaminy oraz tabletki MDMA.
 
W sprawie zostało wszczęte śledztwo. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu za posiadanie znacznej ilości środków odurzających, złamania sądowego zakazu oraz posiadania broni hukowej bez wymaganego zezwolenia. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 2 miesięcy.
 
mł. asp. Irmina Sulich

  • na zdjęciu widać zabezpieczone przedmioty
    Zabezpieczone przedmioty