Złodziej słuchawek zatrzymany - Aktualności - KRP VI – Białołęka, Praga Północ, Targówek

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej słuchawek zatrzymany

Data publikacji 15.03.2021

O tym, że kradzież nie popłaca przekonał się mężczyzna zatrzymany przez kryminalnych z Białołęki. 48-latek odpowie za kradzież słuchawek. Obywatel Białorusi wpadł w ręce operacyjnych zaledwie dwa dni po przestępstwie. Przypominamy, że za kradzież cudzego mienia grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

Kilka dni temu policjanci z wydziału kryminalnego z Białołęki otrzymali informację o kradzieży markowych słuchawek. Funkcjonariusze od razu udali się do galerii przy ul. Światowida, gdzie zabezpieczyli zapis z monitoringu. Jak się okazało, 48-latek wykorzystał nieuwagę nastolatki i wyciągnął z jej torby markowe słuchawki. Dzięki ustaleniom operacyjnym, zaledwie po dwóch dniach, udało się zatrzymać mężczyznę odpowiedzialnego za kradzież. Kryminalni odzyskali utracone mienie i zwrócili je właścicielce.


Mężczyzna został przewieziony do komisariatu przy ul. Myśliborskiej. Policjanci wykonali niezbędne czynności procesowe z zatrzymanym, a dochodzeniowiec przedstawił mu zarzuty. Obywatel Białorusi przyznał się do zarzucanego czynu i poddał dobrowolnie karze.
 
mł. asp. Irmina Sulich