Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadał znaczną ilość narkotyków, został zatrzymany podczas akcji operacyjnych

Data publikacji 23.01.2021

Praca operacyjna policjantów z Pragi Północ doprowadziła do zatrzymania 18-letniego mieszkańca dzielnicy, u którego kryminalni znaleźli środki odurzające. Funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. ponad 300 gramów marihuany i prawie 70 gramów mefedronu. Mężczyzna trafił na przesłuchanie do prokuratury. 18-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem.

Działania policjantów z Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI ukierunkowane na przeciwdziałanie przestępczości narkotykowej doprowadziły ich do 18-letniego mężczyzny. W środę policjanci skontrolowali jego mieszkanie.

Podczas przeszukania lokalu, w łazience w plecaku, funkcjonariusze znaleźli pudełko, a w nim susz roślinny i zbrylone substancje koloru białego. Ponadto kryminalni zabezpieczyli pieniądze w kwocie 410 zł na poczet przyszłej kary.

18-latek został zatrzymany pod zarzutem łamania przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Zabezpieczone substancje zostały poddane badaniom laboratoryjnym. Okazało się, że to ponad 300 gramów marihuany, 70 gramów mefedronu, ponad 20 gramów amfetaminy i 15 gramów heroiny.

W sprawie zostało wszczęte śledztwo. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie przez prokuratora zarzutu za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Zgodnie z  ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi za to kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. Mieszkaniec Pragi Północ został objęty policyjnym dozorem i ma zakaz opuszczania kraju.

mł. asp. Irmina Sulich

  • na zdjęciu widać policjanta z zatrzymanym mężczyzną
    Policjant z zatrzymanym mężczyzna
  • na zdjęciu widać zabezpieczone substancje
    Zabezpieczone substancje
  • na zdjęciu widać zabezpieczone substancje
    Zabezpieczone substancje