Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

3 miesiące aresztu dla agresywnego partnera

Data publikacji 19.01.2021

51-letni mieszkaniec Pragi Północ odpowie za znęcania się nad konkubiną. Sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na trzy miesiące. Jak wynika z ustaleń śledczych, 51-latek od kilku miesięcy stosował przemoc domową. Wszczynał awantury, w trakcie których szarpał partnerkę, popychał ją, obrażał i jej groził. Wcześniej był już karany za podobne przestępstwo. Za znęcanie się grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonej. Przesłuchali również jej najbliższą rodzinę. Z uzyskanych przez śledczych informacji wynikało, że konkubent zgłaszającej od listopada ubr. wszczynał awantury, w trakcie których popychał, szarpał, obrażał i wyzywał, również jej groził. Zawsze wtedy był pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Policjanci ustalili również, że mężczyzna już wcześniej był karany za podobne przestępstwo. Mieszkaniec dzielnicy został zatrzymany.

Śledczy zebrali niezbędny materiał dowodowy i przekazali go wraz z zatrzymanym do prokuratury. Tam przesłuchano 51-latka i przedstawiono mu zarzut z art. 207§1 kk.

Sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na trzy miesiące.

Przypominamy, że zgodnie z przepisami prawa, przemoc to przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

mł. asp. Irmina Sulich/jf