Aktualności

Konopie indyjskie uprawiał w mieszkaniu

Data publikacji 13.01.2021

Policjanci z wydziału kryminalnego zabezpieczyli konopie indyjskie ujawnione w jednym z mieszkań na Targówku. Śledczy przedstawili 30-latkowi zarzuty uprawy środków odurzających. Teraz mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego na Targówku ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie dzielnicy może znajdować się plantacja konopi indyjskich. Policjanci postanowili to sprawdzić. Kilka dni temu udali się pod wskazany adres. Mieszkaniec lokalu był bardzo zaskoczony widokiem policjantów. W trakcie przeszukania pomieszczeń, operacyjni znaleźli 15 krzaków konopi indyjskich oraz akcesoria służące do uprawy tych roślin: wentylatory, lampy i termometr.

Podczas rozmowy 30-letni mężczyzna przyznał się, że rośliny hodował na własny użytek. Mieszkaniec Targówka został zatrzymany, a niedozwolone substancje zabezpieczone. 30-latek usłyszał już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, w tym uprawy środków odurzających. Teraz może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Irmina Sulich/ea

  • na zdjęciu widać ujawnione konopie indyjskie
    Ujawnione konopie indyjskie
  • na zdjęciu widać ujawnione konopie indyjskie
    Ujawnione konopie indyjskie
  • na zdjęciu widać policjanta z zatrzymanym mężczyzną
    Policjant z zatrzymanym mężczyzną